За останній рік тіньовий бізнес в Україні виріс втричі

За попередніми розрахунками Міністерства економіки, рівень тіньової економіки в 2020 році склав 30% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п.п. більше показника 2019 го. Про це повідомляє Мінекономіки в «Загальних тенденції тіньової економіки в Україні в 2020 році».
«Ускладнення умов економічної діяльності внаслідок введення протиепідемічних заходів в Україні та світі викликали природне бажання суб’єктів господарювання зменшити ризики втрати лімітованих ресурсів, що і призвело до росту тінізації економіки», – йдеться в документі.
У Мінекономіки відзначили, що зростання тіньової економіки в 2020 році, перш за все, є наслідком складних, неординарних умов, в яких функціонували економічні агенти під час коронакризи.
Оцінка інтегрального рівня тіньової економіки в Україні за підсумками 2020 року є попередньою. На даний момент оцінка рівня тіньової економіки за одним із чотирьох методів – методу збитковості підприємств – здійснена на основі попередніх статистичних даних про фінансові результати діяльності до оподаткування великих та середніх підприємств (тобто без малих підприємств та мікропідприємств) по всіх регіонах України, крім тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополя, а також частини тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.