У Тернополі водій отримав 40800 гривень штрафу: уже третя п’янка впродовж року

Штраф у розмірі 40800 гривень отримав водій автомобіля “Форд Ескорт” за повторне протягом року керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Факт порушення був зафіксований патрульними поліцейськими 5 грудня 2020 року у Тернополі. Близько другої години ночі правоохоронці на проспекті Бандери зупинили водія автомобіля марки “Форд Ескорт”, у якого були явні ознаки алкогольного сп’яніння – нечітка мова, запах алкоголю тощо.

Від проходження огляду на стан сп’яніння водій відмовився у присутності двох свідків – відмовився він це робити на місці зупинки, а також відмовився їхати для огляду у медичний заклад.

На водія склали адміністративний протокол  за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні порушення, оскільки впродовж року він уже двічі притягувався до адміністративної відповідальності за нетверезе водіння.

Матеріали справи направили на розгляд до суду.

У судовому засіданні водій своєї провини не визнав – вказав, що обставини, які викладені працівниками поліції у протоколі, не відповідають дійсності. Чоловік заявив, що 5 грудня не перебував за кермом.

Адвокат водія також наполягав на тому, що провадження у справі відносно його клієнта потрібно закрити.

У судовому засіданні було допитано свідка, який зазначив, що саме він керував автомобілем “Форд Ескорт”. А власник авто був з боку на пасажирському сидінні, мовляв він не сідав за кермо, оскільки того вечора вживав алкоголь. Свідок розповів, що після приїзду працівників поліції пішов з місця події, не маючи бажання брати участь у цих розбірках.

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Гуменний П. П. критично поставився до цих пояснень, оскільки у поясненнях свідка суттєво не збігався час події, яка була зафіксована у протоколі.

Окрім цього інший свідок пояснив, що побачив, як водій автомобіля “Форд Ескорт” після зупинки почав пересідати на переднє пасажирське сидіння.

Відтак, дослідивши усі матеріали справи, в тому числі й відеозаписи, надані патрульними, суд прийшов до висновку що у діях водія вбачаються ознаки адміністративного порушення.

29 січня Тернопільський міськрайонний суд постановив водія автомобіля “Форд Ескорт” визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, і накласти на нього штраф у розмірі 40800 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років.

Окрім цього порушник має сплатити судовий збір в дохід держави в розмірі 454 гривні.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Залишити відповідь